Yazarlar İçin Bilgi

Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dergisi (DUZFAD)’ne makale başvurusunda bulunmak isteyen yazarların Dergi Etik İlkeleri ve Yayın Politikasını ve Yazım Kurallarını incelemeleri önerilmektedir.

DUZFAD’a makaleler, anasayfada ‘makale gönder’ butonu aracılığıyla gönderilmelidir. Bu aşamadan sonra, düzeltmelerin yapılması için, bütün hakemlerden raporların gelmesi beklenmelidir.

DUZFAD'da makalesi yayınlanacak yazarların makalelerine ORCID numaralarını eklemeleri gerekmektedir. ORCID, "Open Researcher and Contributor ID"nin kısaltmasıdır.

ORCID numarası olmayan yazarlar, ORCID numarasının nasıl alınacağı konusunda bilgi edinmek ve ücretsiz kayıt oluşturmak için: http/orcid.org adresini ziyaret edebilirler.

Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dergisi (DUZFAD) yayın politikası gereğince, yayınlanmak üzere dergiye gönderilen makalelerde (orjinal bilimsel araştırma makalesi, olgu sunumu ve derlemeler) gerçek anlamda katkı sağlayan kişiler, katkı oranlarına göre sırası ile makalenin sonuna yazılmalıdır. Makalenin yazar/yazarları, çalışma kapsamında herhangi bir kişisel ve finansal çıkar çatışması olmadığını bildirmek zorundadır. Bu bildirimi makalenin sonunda “Çıkar Çatışması/Conflicts of Interest” başlığı altında belirtmelidirler (The authors declare that they have no conflict of interest).